Math Blaser

Gry wideo pomagające w edukacji

Dziś gamifikacja stała się popularną częścią edukacji. Możliwość przekształcenia tradycyjnego doświadczenia edukacyjnego w coś bardziej mechanicznie przyjemnego może być świetną zabawą. Gamifikacja zasadniczo dodaje rzeczy takie jak cele i nagrody, tablice liderów, itp. do tradycyjnej platformy edukacyjnej. Aplikacje takie jak Duolingo wyniosły to na nowy poziom, ale gry wideo są również świetnym źródłem edukacji napędzanej przez gamifikację. Jakie jednak są niektóre z najlepszych?

Jak wspomniano powyżej, Duolingo – lub Rosetta Stone – oferuje najwyższej klasy apartamenty do nauki języków w trybie gamifikacji. Wiąże się to z interaktywnymi grami, które ułatwiają naukę języków. Duolingo obejmuje więcej języków, ale ma mniej funkcji, to zależy tylko od tego, jakiego języka zamierzasz się nauczyć!

Ogólnie rzecz biorąc, te dwie aplikacje językowe są postrzegane jako dwa najlepsze przykłady tego, co można zrobić z gamifikowanym podejściem do nauki. Wiele dzieci, a także dorosłych, używa tych gier, aby poprawić swoje możliwości w zakresie drugiego języka.

Sudoku

Wspaniała łamigłówka dla wszystkich grup wiekowych, Sudoku jest idealną grą logiczną, aby utrzymać mózg zajęty. Wypełniasz wszystkie puste kwadraty w siatce. Każdy pusty kwadrat jest wypełniony liczbą, tak że każda z kolumn w każdym rzędzie w układzie 3×3 zawiera numery od 1 do 9. Zmusza to do pracy nad umiejętnościami rozwiązywania problemów i zachęca osoby biorące udział do bycia bardziej proaktywnymi w rozwiązywaniu zagadek.

Dla tych, którzy chcą trochę więcej zabawy dodanej do ich rozwiązywania problemów, ta słynna japońska gra jest jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia.

Math Blaster

Liczby nie są dla wszystkich, ale robią wspólne sojuszników w gamification. Ta konkretna gra wideo jest idealna dla każdego, dorosłego lub dziecka, które potrzebuje pracy z ich arytmetyki. Zobaczysz, że dostaniesz wiele okazji do rozwiązywania problemów matematycznych o różnej złożoności. Podejście gamification jest zbudowany wokół idei, że jesteś pozbycie się kosmitów poprzez ukończenie zagadek. Będziesz miał zabawny i wciągający czas z tą łamigłówką, ucząc się równań matematycznych i rozwiązując złożone zagadki matematyczne, gdy przechodzisz przez każdy etap.

Gra dla dzieci Math Blaster – opinie rodziców

Opinie ze strony commonsensemedia są różnorodne. Jedna z nich trochę wiekowa: Krótki komentarz dotyczący gier – moje dzieci je lubią i niektóre ćwiczenia matematyczne są wymagane, ale większość czasu spędzają grając w gry bez wartości edukacyjnej, więc nie dajcie się oszukać, myśląc, że wasze dzieci otrzymują wiele korzyści edukacyjnych. Mój większy zarzut dotyczy ich „sztuczek” na zdobycie pieniędzy i braku obsługi klienta. Mojej córce podobały się gry i zgodziłem się zapisać ją na 1 miesiąc… Myślałem. Okazuje się, że to co zrobili wyglądało jak 1 raz płatność była miesięczną subskrypcją. Kiedy zauważyłem kilka miesięcy później, wysłałem e-mail do obsługi klienta, który otrzymałem w moim potwierdzeniu płatności. Opłaty wciąż schodziły z mojej karty kredytowej. W końcu zadzwoniłem na numer obsługi klienta z maila, który otrzymałem potwierdzając moją początkową płatność, ale nie był on w obsłudze. W końcu znalazłem numer (nie bezpłatny) i byłem w stanie dotrzeć do kogoś, kto zauważył, że w rzeczywistości otrzymał moją prośbę o anulowanie subskrypcji 3 miesiące wcześniej, ale nie przeszkadzało to zrobić. Otrzymałem zwrot pieniędzy za te 3 miesiące, ale nie za poprzednie 5 miesięcy. Więc w zasadzie, kiedy już mają twoją kartę kredytową, musisz naprawdę przejść przez przeszkody, aby przestali ją obciążać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Pobierz kod Puls / Preview / Script