Radeon RX 6000 Series

AMD Radeon RX 6000 z pamięcią Micron GDDR6

Jako wiodący twórca pamięci i produktów pamięciowych, które są wykorzystywane w praktycznie każdym zastosowaniu i segmencie rynku, Micron ma unikalną perspektywę na ewolucję technologii – i jak ta ewolucja przyspiesza.

Micron od dawna wierzy, że zapotrzebowanie na wysokowydajne pamięci będzie nadal rosło wraz z rosnącą ilością pamięciożernych zadań. Pod względem zastosowań i modeli użytkowania wzrost ten jest w dużej mierze napędzany przez innowacje wymagane dla sztucznej inteligencji (AI), aplikacji wizualizacyjnych i gier, a także przez inne segmenty rynku. Na potrzeby takich zastosowań firma Micron stale rozwija swoje pamięci graficzne i rozwiązania pamięci masowej, aby pomóc w poprawie takich atrybutów, jak szybkość gry, wydajność, wciągający obraz i efektywność energetyczna. W oparciu o poglądy firmy Micron, w listopadzie ogłosiliśmy głęboką współpracę z firmą AMD, która wykorzystuje innowacje w zakresie rozwiązań Ultra-Bandwidth, aby umożliwić wysoką liczbę klatek na sekundę i doskonałą rozdzielczość w celu zwiększenia wrażeń w grach.

Wybrane karty graficzne AMD Radeon™ RX 6000 Series zawierają pamięć Micron® GDDR6

„Wizualnie oszałamiająca gra dla wszystkich” – tak firma AMD opisuje karty graficzne AMD Radeon RX 6000 Series. Gracze oczekują wciągających wrażeń i świetnej wydajności systemu. Firma AMD pomaga wprowadzić rzeczywistą równowagę do gier, tworząc karty graficzne, które umożliwiają szeroki wybór, bogate funkcje i elastyczność. Jednym z celów kart graficznych AMD Radeon RX 6000 Series jest „gra bez kompromisów”, co sprawia, że pamięć graficzna GDDR6 firmy Micron jest jej atrakcyjnym uzupełnieniem.

Ponieważ gry PC przesuwają ograniczenia sprzętowe w poszukiwaniu lepszej jakości obrazu i liczby klatek na sekundę, innowacje w branży wymagają ekstremalnej inżynierii i projektowania. Dzięki przełomowej architekturze AMD RDNA™ 2, pamięci podręcznej AMD Infinity Cache, pamięci GDDR6 firmy Micron oraz innym zaawansowanym funkcjom, karty graficzne AMD Radeon RX 6700 Series i Radeon RX 6600 Series oferują wyjątkowe wrażenia w grach.

Pamięć graficzna firmy Micron

Karty graficzne AMD Radeon RX 6700 Series i Radeon RX 6600 Series zbudowane są na tej samej architekturze RDNA 2, którą firma AMD wykorzystuje w swojej high-endowej karcie graficznej Radeon RX 6900 XT. Karty graficzne AMD Radeon RX 6700 Series zostały zoptymalizowane tak, aby zapewnić graczom wydajność w rozdzielczości 1440p. A biorąc pod uwagę ostatnie badanie Steam, które wykazało, że prawie 70% gier na PC nadal odbywa się w rozdzielczości 1080p, karty graficzne AMD Radeon RX 6600 Series zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć wydajność w rozdzielczości 1080p. Wydajność i efektywność pamięci GDDR6 firmy Micron pomaga to osiągnąć.

Firma Micron jest światowym liderem w zakresie wysokonakładowych dostaw pamięci GDDR6 (dostarcza miliony sztuk miesięcznie), a pamięć Micron GDDR6 należy do najszybszych pamięci dyskretnych i została zaprojektowana z myślą o zaspokojeniu potrzeb w zakresie szybkości i pojemności w grach i powiązanych aplikacjach. Jej odizolowana konstrukcja upraszcza integrację w systemach takich jak karty graficzne i konsole do gier.

Micron GDDR6 zapewnia przepustowość do 512GB/s na system w ofercie 16GB/16Gbps. Dzięki temu wybrane karty graficzne z serii Radeon RX 6000 z pamięcią GDDR6 mogą zapewnić graczom oszałamiające wrażenia wizualne i wysoką częstotliwość odświeżania.

Zdjęcie karty graficznej AMD Radeon RX 6000 Series udostępnione dzięki uprzejmości firmy AMD. Przedstawiona karta graficzna jest konstrukcją referencyjną firmy AMD. Ten dokładny model nie jest dostępny w sprzedaży, ale na rynku detalicznym można nabyć podobne konstrukcje od partnerów firmy AMD w zakresie kart graficznych, producentów OEM i integratorów systemów, z których niektóre są zasilane częściowo przez Micron GDDR6.DR6.

Micron memory supports innovation in the graphics ecosystem

Aby opracować i dystrybuować karty graficzne Radeon RX 6000 Series, firma AMD ściśle współpracuje z partnerami z branży płyt głównych i projektantami systemów. W tym względzie, trwająca od dziesięcioleci i zasłużona reputacja firmy Micron w zakresie budowania i wspierania społeczności ekosystemów dobrze pasuje. Firma Micron jest oddana współpracy z liderami branży, aby dostarczać na rynek zintegrowane, wysokowartościowe rozwiązania. Micron napędza innowacje w szerokim zakresie zastosowań dzięki kartom graficznym AMD.

Firma Micron od dawna jest liderem w wyznaczaniu standardów dla pamięci, ściśle współpracując z branżą nad standardami JEDEC. Standardy dla pamięci graficznej nie są inne: Specyfikacje GDDR5, GDDR5X i GDDR6 zostały ustalone w dużej mierze dzięki wskazówkom firmy Micron.

Podczas gdy standardy przemysłowe są niezbędne dla większości szerokich rynków, Micron również przesuwa granice wydajności oferując niestandardowe rozwiązania pamięci graficznych, aby zaspokoić specyficzne potrzeby partnerów, na przykład wykorzystując innowacyjne techniki sygnalizacji, aby zmaksymalizować wydajność naszych dyskretnych pamięci graficznych. Największym efektem tego przesuwania granic jest to, że wiele z tych technik może być zintegrowanych z kolejnym zestawem standardów, a Micron spodziewa się, że trend ten będzie kontynuowany w przyszłych standardach pamięci graficznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Pobierz kod Puls / Preview / Script